İSTANBUL SEMTLERİNE YOLCULUK

Merhaba;

Dünyanın bir çok yerinde, insanlığın varoluşundan beri, tarihin çoğu devrine tanıklık etmiş şehirler vardır. Olana bitene, gelene gidene, değişimlere ve gelişimlere ses çıkarmadan ev sahipliği yapan bu şehirler esasında içlerinde yaşanan tüm bunlardan etkilenen birer çiçek gibidirler aslında.

Yaşları, yüzlerle, binlerle ölçülen bu şehirler, gördükleri savaşların, işgallerin, sosyal ve siyasi eylemlerin meydana getirdiği elem ve kasbetli havayı daima arıtıp bambaşka yarınlara ulaşmasını bilmişlerdir. İçinde yaşayan toplumlara her zaman yurt olup, havasından suyundan cömertçe yaralanma fırsatı vermişlerdir.

Hiç şüphe yok ki bu konuda en önemli şehirlerden birisi de İstanbul’dur. MÖ 3000 yılına kadar dayanan tarihiyle bir çok medeniyete en kusursuz şekilde ev sahipliği yapmıştır. Bir çok medeniyetin dinin de karargahı olmayı başaran İstanbul, jeopolitik ve coğrafi açıdan da mükemmel bir konumdadır.

İşte bizler de yıllarca yaşadığımız şehir olan İstanbul’a biraz daha yakınlaşarak, siz değerli ziyaretçileri de yakınlaştıralım istedik. Yap bozun ortaya çıkan modeli olan istanbul’a küçük parçaları birleştirerek ulaşmaya çalıştık ve köklü semtleri ziyarette bulunmaya karar verdik. Üstelik bu yolda; semtlerdeki yaşantıyı gözler önüne sermeyi, saklı yüzlerini su yüzüne çıkarmayı, lezzetlerini tadıp, kokularını almayı, seslerini duymayı amaçladık. Umarım yüzümüz kara çıkmaz ve aşık olduğumuz bu ulu şehre sizleri de aşık edebiliriz.

Semt Aşkı’na hoş geldiniz.

Ömer Batuhan Özmen (site yöneticisi)

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close